Kokulu Taş, Kahve Sunumlukları, Lokumluklar, Baby Shower ve Diş Buğdayı Malzemeleri, Yaş Günü, Party ve Yıl Başı Süsleri, Düğün, Nişan, Söz, Kız isteme, Hediyelik Eşya

Kişiye Özel Siparişleriniz için whatsapp'tan 7/24 mesaj atabilirsiniz.. 0531 331 41 41

Fırsat Ürünleri
Kahve Sunumlukları
Kışlık Çocuk Takımları
Dekoratif Saksılar
Kapı Süsleri
Baby Shower & Diş Buğdayı
Yaş Günü, Party, Yıl Başı
Düğün,Nişan,Söz,Sünnet
Mevlüd & Sene Devriyesi
Diğer Objeler
mp3 İndir & Dinle
Gizlilik İlkesi

Kokulu Taş Nedir?

Farklı bir hediye arayışına girdiğimizde gözümüze muhakkak ilişir kokulu taşlar. Renk renk, model model taşlar bazen bir buket çiçek görünümünde olur, bazen yeni doğmuş bir bebek görünümünde. Peki bu kokulu taş nedir, nasıl yapılır?

Evde yapılabilir mi? Öncelikle kokulu taşlar nedir? diye merak edenlerin bu merakını giderelim. Kokulu taşlar, alçı tozuna benzer yapıda, renkli ve içine konulduğu kabın şeklini alabilen bir madde ile hazırlanmış bir çeşit dekordur. Farklı ebat ve biçimlerdeki kalıpların içerisine konularak şekillendirilen kokulu taşlar yeni bebek tebriklerinde, nişan, kına, düğün ve sünnet törenlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Nikah şekerinin yerini artık kokulu taşların aldığını söylesek abartmış olmayız herhalde.

Kokulu taş tozu ‘nun en büyük özelliği adından da anlaşılacağı üzere TAŞ gibi olması. Maliyet, üretim ve kargolama kolaylığı açısından üreticinin işine yarayan bu özellik aynı zamanda uzun süre zarar görmeden saklanabilmesi açısından son kullanıcı için de avantaj.

Kokulu Taş Tozu ‘nun bir diğer güzel özelliği renk ve koku çeşitliliğine çok müsait oluşu. Sabun bazında renk ve koku kullanımı, üretim sonrası sorunlara sebep olabiliyordu. Esans ve renklendirici arasındaki kimyasal uyumsuzluk sonraki günlerde, sabunun renginin bozulmasına veya kötü koku oluşumuna sebebiyet verebiliyordu. Bu açıdan kokulu taş yapımı daha az hassas bir proses olarak karşımıza çıktı.

Kokulu taş malzemeleri rahatlıkla ulaşılabilir ürünler. İnternet ortamında kokulu taş kalıbı , kokulu taş tozu gibi malzemeleri çok rahatlıkla bulabilir ve binlerce çeşit, renk ve kokuda kokulu taş modelleri üretebilirsiniz. Tamamen hayal gücünüz ile sınırlısınız bu konuda.

Ayrıcalıklı Üye Girişi
Bugünkü Ziyaretçi Sayımız
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam2
Toplam Ziyaret5035334
Hava Durumu
Takvim
Günün Sözü

Tarihte Bugün.

Döviz Kuru
AlışSatış
Dolar9.27809.3151
Euro10.816110.8594
Altın Fiyatları